FAQ

Cik lieliem uzņēmumiem der šis piedāvājums?

Ja fokusējamies uz Dynamics 365 Business Central, tad tie būtu uzņēmumi no 5 līdz 1000 darbiniekiem. Infrastruktūras risinājuma ziņā ierobežojumu nav nekādu. 

Vai šis risinājums man ļaus ieviest princip “Strādā jebkur”?

Pilnīgi noteikti – JĀ. Piedāvātajā risinājumā princips “Strādā jebkur” ir dabiskais pamatmodelis, nevis īpaši ieviešama papildus opcija. 

Kādiem uzņēmumiem ir derīgs šis piedāvājums?

Atbilde uz šo jautājumu iespējama vairākās dimensijās: 

Pēc datoru (dažreiz – darbinieku) daudzuma uzņēmumāInfrastruktūras risinājuma ziņā nav ierobežojuma. Dynamics 365 Business Central droši vien labāk lietojams būs uzņēmumos līdz 1000 darbiniekiem 

Pēc apgrozījumaInfrastruktūras risinājuma ziņa nav ierobežojuma. Dynamics 365 Business Central droši vien sevi labāk attaisnos uzņēmumos ar apgrozījumu sākot no 1 miljona Eur gadā. 

Pēc darbības veida: Infrastruktūras risinājuma ziņa nav ierobežojuma. Dynamics 365 Business Central pielietojuma sfēra ir ļoti plašataču tipveida risinājumi par norādīto fiksēto cenu pieejami jomās, kas uzskaitītas risinājuma kalkulatorā. Runājot vispārīgi, uzņēmumam sfēra var būt gandrīz jebkāda, bet šādā gadījumā droši vien jārēķinās ar personalizētāku, tātad dārgāku un sarežģītāku ieviešanas procesu.

Es uzskatu, ka mani dati ir daudz drošāk aizsargāti, ja tie atrodas manā uzņēmumā, manos serveros. Vai tad var būt savādāk?

Tā varētu būt. Pie nosacījumu, ka (1) Tavā uzņēmumā ir izbūvēta uz jaunāko serveru tehnoloģiju jaunākajām versijām veidota (2) serveru sistēma, kas nodrošina (3) redundanci gan datu nesēju, gan (4) sistēmu līmenī, izslēdzot rezerves datu/sistēmu uzturēšanu tajās pat telpās, kur produkcijas vidi, kurā ieviestas (5) centralizēti vadāma antivīrusu sistēma, (6) jaudīgas perimetra aizsardzības un kiberuzbrukumu atvairīšanas tehnoloģijas, (7) datu satura analīzes un marķēšanas sistēma, (8) marķēto datu aprites kontroles sistēma, (9) iekārtu centralizētas attālinātas pārvaldības risinājums, (10) lietotāju daudzfaktoru autentifikācijas sistēma, (11) drošības notikumu uzraudzības un analīzes sistēma, (12) serveru OS, datu glabātuvju un datu bāzu datu šifrēšana un (13) kuras uzturēšanas procedūras tiek realizētas atbilstoši ITIL vai kādām citām labās prakses rekomendācijām, auditējot administratīvo pieeju lietošanu, izslēdzot testa vidē nepārbaudītu versiju jauninājumu uzstādīšanu un citus eksperimentus ar produkcijas vidi. Nu un protams, ja Tava uzņēmuma IT sistēmas sertifikāciju saraksts ir vismaz tikpat aptverošs, kā šis: https://azure.microsoft.com/en-us/overview/trusted-cloud/compliance/ 

 

Ja kaut vienā no uzskaitītajiem punktiem Te(1) ir jāatbild noliedzoši un (2) Tu nevari arī pievienot kādu drošības risinājumu, kas ir Tavā uzņēmumā, bet nav pieminēts iepriekšējā uzskaitījumā, tad acīmredzot drošība Tava uzņēmuma iekšienē nav augstāka kā mākonī… 

Kāpēc jāizvēlas šis piedāvājums? Ko es iegūstu, izvēloties šo piedāvājumu?

Izvēloties šo piedāvājumu, Tu atbrīvo sevi no nevajadzīgām problēmām un darbiem. Piedāvājums satur pabeigtus un pilnīgus risinājumus, visās 3 galvenajās jebkura uzņēmuma IT jomās: (1) Biznesa procesu pārvaldība, (2) IT infrastruktūra, produktivitāte un kopdarbs un (3) IT apkalpošanaŠie risinājumi ir veidoti kā rūpniecisks produkts. Tādēļ to ieviešana neprasa lielas izmaksas, daudz laika un nesatur neizdošanās riskus – viss ir ļoti standartizēts un garantēti strādājošs. Tai pat laikā mūsu realizētā IT veidošanas pieeja nekādā gadījumā neatņem iespēju personalizēt katru no risinājuma sadaļām tā, lai tie atbilstu kādām dziļi specifiskām Tava uzņēmuma vajadzībām. To visu var vēlāk darīt – mainīt, papildināt un paplašināt, samazināt utt. Tomēr primārais mērķis ir sasniegt reālu atdevi un bāzes funkcionalitātes pieejamību maksimāli ātri. Starp citu – mūsu piedāvāto risinājumu bāzes funkcionalitāte ir tik plaša, ka lielai daļai uzņēmumu neko papildus vairs nevajag. 

Īsumā tavs ieguvums – viss, kas tavam biznesam nepieciešams, tiek iegūts ļoti ātri un vienkārši, lieki nepārslogojot darbiniekus, ar garantētu rezultātu, augsti profesionālu un lietotājam draudzīgu apkalpošanu un ļoti vieglu, regulāru IT attīstību nākotnē. Visbeidzot – viss, ko Tu iegūsi, ir gatavs GDPR atbilstības ieviešanai. 

Kāpēc jāņem šis dārgais risinājums? Kāpēc nepietiek ar vienkārši Office 365?

Microsoft Office 365 ir ļoti labs produkts. Droši vien savā jomā labākais pasaulēUn tomēr tas ir un paliek tikai produktivitātes servisu kopums. Microsoft Office 365 ir nepieciešamā komponente IT sistēmas izveidē, bet nekādā gadījumā tā NAV IT sistēma. Lai nodrošinātu šodienas apstākļiem atbilstošu, GDPR atbilstīgu drošu un uzticamu IT sistēmu, ir vajadzīga virkne papildus tehnoloģiju, procesu un procedūru, kas arī iekļautas piedāvātajos risinājumos. Tas ir līdzīgi kā auto un riteņi. Bez riteņiem neviens auto nebrauc, bet riteņi paši par sevi arī nav auto. Izvēloties mūsu piedāvāto risinājumu, Tu vari būt drošs, ka tajā ir viss. Neko nevajadzēs meklēt papildus, nav nekādu slēptu nosacījumu, kas varētu radīt papildus izmaksas. 

Vai man būs jāpieskaņojas sistēmai jeb sistēma strādās atbilstoši manām vajadzībām?

Piedāvātie risinājumi ir veidoti uz ļoti jaudīgām un elastīgām tehnoloģijām. Šīs tehnoloģijas ir iespējams pielāgot klienta vajadzībām vairākos dažādos līmeņos bez papildus programmēšanas un dažādiem trešo pušu produktiem. Tātad – lielākoties risinājums tiek pielāgots Tavam biznesam. 

Tomēr tā nu tas dabā ir iekārtots – jebkurai pielāgošanai ir robežas un izslēgt varbūtību, ka tieši Tavā uzņēmumā varētu būt kāds ļoti īpašs process, kuram nepieciešams tikpat īpašs risinājums, nav iespējams. 

Taču šeit atkal ir jāskatās uz situāciju. Var būt gadījumi, kad uzņēmumā objektīvi eksistē kāds īpašs process vai darba metode, kas nodrošina uzņēmuma konkurētspēju. Biežāk gan sastopams ir cits gadījums – uzņēmumā laika gaitā ir izveidots kāds pilnīgi individuāls process, kurš nav ne efektīvs, ne konkurētspēju veicinošs. Tas radies, mēģinot ar nepietiekamu tehnisko nodrošinājumu risināt kādu problēmu, kura normālos apstākļos nemaz nepastāvētu. Par cik Tu vēlies sasniegt reālus uzlabojumus, šādus īpašos procesus NEDRĪKST turpināt praktizēt, tos NEDRĪKST IEVIEST jaunajā sistēmā. 

Varbūt tas liksies pārsteidzoši, bet tieši šos scenārijus dzīvē iznāk satikt visbiežāk. Saskaroties ar šādu situāciju, mēs izskaidrojam jautājuma būtību un parādām, kā nepieciešamo rezultātu iespējams sasniegt ar piedāvāto risinājumu ātrāk, vienkāršāk un elastīgāk. 

Nospiedoši lielākajā daļā gadījumu gan jautājumi par to, kā un kādu funkcionalitāti būtu jāievieš, nemaz nerodas. 

Vai es varu iegūt savu īpašo Dynamics 365 Business Central ieviešanas/ IT Infrastruktūras / Apkalpošanas piedāvājumu?

Protams! Ja ir kāda īpaša vēlme un objektīvi apstākļi, kurus jāņem vērā, tad Tev tiks sagatavots īpašs piedāvājums. Tas, protams, aizņems laiku un pilnīgi noteikti būs dārgāk, bet savādāk nemaz nevar būt. Roku darbs un sērijveida produkts ir 2 dažādas lietas. 

Vai es varēšu ieviest savu individuālo funkcionalitāti?

Jā, protams! Tas iespējams divos veidos – (1) Tu jau no paša sākuma apzinies, ka Tavas prasības ir dziļi specifiskas un tāpēc pasūti individuāli sagatavotu Prasību Analīzi un atbilstošu projekta plānu vai arī (2) Tu sāc ar tipveida risinājumu pēc tā pabeigšanas, apzinot faktiskos funkcionālos ierobežojumus, kas palikuši pēc tipveida risinājuma ieviešanas, pasūti Izmaiņu Pieprasījumu, kas nosegs identificētās papildvajadzības. Svarīgi paturēt prātā, ka šeit spēkā ir Pareto princips un tipveida risinājums lielākajā daļā gadījumu atrisinās ja ne visas, tad vismaz 80% no Tavām vajadzībām. Iespējams, ka atlikušos jautājumus nemaz nav efektīvi risināt 

Vai es varēšu nākotnē kaut ko mainīt, pievienot papildus funkcionalitāti?

Jā, protams! Un tas patiesībā ir tikpat neizbēgams, cik dabisks process. Laikam ejot, jebkurš bizness mainās un tam līdzi mainās ar vajadzības, kuras jārealizē IT nodrošinājumam. Parādoties jaunām prasībām, Tu sastādīti Izmaiņu Pieprasījumu un mēs to, apkalpošanas līguma ietvaros, realizējam. 

Vai mani dati būs drošībā un kur tie glabāsies?

. Tavi dati būs drošībā un tie glabāsies ES robežās izvietotos datu centros. 

 

Vai es varēšu mainīt lietotāju skaitu?

Jā, protams! Lietotāju skaitu Tu vari gan palielināt, gan samazināt kaut katru mēnesi. 

Vai man jāņem viss uzreiz jeb varu ņemt tikai kādu daļu?

Tu vari izvēlēties jebkuru vai nu pilnu risinājumu, vai tikai Tevi interesējošo komponenti. Izvēloties Dynamics 365 Business Central un/vai IT infrastruktūras komponentes, apkalpošanas maksa izvēlētajai komponentei tiks aprēķināta automātiski. Ja Tev nepieciešama tikai IT apkalpošana, tad, diemžēl, aprēķinu varēsim veikt tikai manuāli pēc sarunas ar Tevi. 

Ko nozīmē piedāvājuma cena? Kas tur iekšā?

Piedāvājuma cena ietver visas izmaksas, kas saistītas ar izvēlētajām komponentēm – gan ieviešanas projekta izmaksas, gan turpmākās ekspluatācijas izmaksas. Viens visu saturošs skaitlis katrai no komponentēm attiecīgajā stadijā. Nekādu slēptu papildus izmaksu. 

Mūsu piedāvājumā Tu ieguvi pilnu IT izmaksu ainu dažās minūtēs. Cik daudz laika Tev nepieciešams šobrīd, lai iegūtu pilnu un detalizētu IT budžetu? 

Cik tā cena un pati pieeja ir godīga? Vai nenonāksim situācijā, kad būs jāmaksā vēl un vēl jo nekas no mums reāli vajadzīgā nebūs iekļauts cenā?

Mēs cenas neslēpjam un nemēģinām viltīgi ietirgot kaut ko pa lēto, lai pēc tam piestādītu “īstos” rēķinus. Cena, kuru mēs nosaucam, ir pilna un galīga. Pie uzskaitītajiem nosacījumiem un nemainīgāprojekta robežām / lietošanas apjoma. 

Ja runājam par tipveida risinājumiem, tad kalkulatorā aprēķinātā summa var tikt koriģēta vienu reizi – apmēram nedēļas laikā pēc projekta uzsākšanas, ja situācijas analīzes laikā atklājas kādas sākotnēji neuzskaitītas prasības. Taču arī šajā gadījumā mēs vispirms Tev izskaidrosim lietas būtību un iespējamos risinājumus. Galējā situācijā varēsi atgūt naudu, apmaksājot tikai faktiski veikto situācijas analīzes darbu. 

Kad un kā mēs uzzināsim, cik patiesība izmaksā risinājums?

Ir gandrīz pilnīgi droši, ka Tavs tipveida risinājums izmaksās tieši tik, cik norādīts IT izmaksu kalkulatorā. Galvenās situācijas, kas var radīt novirzes no norādītās cenas, ir jau izskaidrotas šajos BUJ. Praksē tas notiek sekojoši: 

  1. Acīmredzami īpašās situācijās mēs jau pirmajās sarunās ar klientu skaidri pateiksim, vai dotajā gadījumā ir runa par tipveida vai individuālu projektu. 
  1. Ja tiek nolemts iet pa tipveida ceļu, mēs jebkura gadījumā veicam īsu, bet aptverošu situācijas izpēti un nedēļas laikā Tevi informējam par rezultātiem – kas iekļaujas tipveida projektā, kas nē. Vai, kurā jomā un kāpēc būs nepieciešamas kādas īpašas izstrādes vai individuāli risinājumi. Šajā punktā mēs vienojamies, vai un kādās robežās projekts tiek turpināts un kādas būs izmaksas papildrisinājumiem, ja tādi būs nepieciešami. 
Kā veikt apmaksu?

Apmaksa šobrīd ir veicama ar pārskaitījumu, pamatojoties uz ikmēneša rēķiniem. Rēķini tiks izrakstīti par nākošo kalendāro mēnesi, pieskaitot patēriņa apjoma pieaugumu iepriekšējā mēnesī, ja tāds ir bijis. 

Kam būtu vajadzīga “Pastiprināta drošība un atbilstība” un/vai “Drošības un atbilstības monitorings”?

Īsumā – šie pakalpojumi Tev būs vajadzīgi, ja vēlies proaktīvi kontrolēt sava uzņēmuma datu plūsmu atbilstību Tavā uzņēmumā izveidotajam GDPR atbilstības modelim un/vai vēlies sevi pasargāt no apdraudējumiem, kas varētu nākt no uzņēmuma darbinieku puses (kas, starp citu, ir biežākais problēmu cēlonis). Tas nepieciešams arī tad, ja vēlies būt drošs, ka drošības incidenti tiks identificēti reālā laika režīmā, nevis vairākus mēnešus vēlāk, kad nozagtie dati jau ceļos pa Internet tīkla dzīlēm un Datu valsts Inspekcija sāks sūtīt vēstules ar jautājumiem… 

Kas ir iekļauts BC pakalpojumā?

Katrā no Dynamics 365 Business Central tipveida nozaru risinājumiem ir iekļauta visa standarta funkcionalitāte, kas pieejama Dynamics 365 Business Central. Uzsākot projektu, mēs identificējam konkrēti Tavā uzņēmumā nepieciešamo funkcionalitāti un ieviešam to, kas tev šobrīd faktiski nepieciešams un reāli tiks lietots, projektu nobeidzot. Mēs nekādā gadījumā neprasīsim Tev papildus naudu par kādas iepriekš vārdā nenosauktas Dynamics 365 Business Central standartfunkcionalitātes ieviešanu, kas iekļaujas Tavā nozares risinājumā. Mēs gan arī nesamazināsim projekta izmaksas, ja Tev kāda no nozarei paredzētajām funkcijām nebūs vajadzīga. Tipveida piedāvājuma ietvaros mēs ieviešam tipveida risinājumu atbilstoši faktiskajām Tava uzņēmuma vajadzībām. Ja Tevi interesē konkrētas detaļas, pilno Dynamics 365 Business Central funkcionalitāti mēs Tev izskaidrosim tuvākajā tikšanās reizē. 

Ko nozīmē? – Dynamics 365 Business Central nozaru risinājumi?

Katrā nozarē ir sava biznesa specifika. Piemēram: mazumtirdzniecība ir obligāti nepieciešamas kases, ir jāspēj vadīt veikalu ķēdē notiekošie procesi. Vairumtirdzniecībā, savukārt, ir jāspēj efektīvi strādāt ar partneriem, kas regulāri iepērk preces lielos apjomos un kasu sistēmas netiek lietotas principā. Profesionālo pakalpojumu sfērā ir kritiski pārvaldīt pakalpojumus un tiem patērēto laiku. Ražošanā noteicošais ir ražošanas procesa uzskaites automatizācija. Utt utjpTātad – katras vienas nozares uzņēmumus vieno vajadzība pēc apmēram vienas un tās pašas funkcionalitātes. Pamatā atšķirības starp uzņēmumiem ir nevis nepieciešamajā funkcionalitātē kā tādā, bet detaļās – kā tieši un ar kādiem izejas datiem konkrētā funkcija dotajā nozares uzņēmumā ir realizējama. Apzinoties šo vienojošo/atšķirīgo īpašību kopumu, esam izveidojuši bāzes komplektus dažādām nozarēm. Kas ļauj nodrošināt ļoti augtas kvalitātes un zema neizdošanās riska ieviešanas projektus ļoti īsos termiņos par zemāko iespējamo cenu. 

Kas iekļauts IT infrastruktūras, biznesa produktivitātes un kopdarba piedāvājumā?

Šajā risinājumu grupā ietverta gan visiem labi zināmā Office 365 pakotne, gan šodien jaudīgākie kopdarb rīki (piemēram Microsoft TEAMS), gan virkne infrastruktūras pārvaldības un drošības tehnoloģiju, kas nodrošina uzņēmuma datu, lietotāju identitātes un lietotāju iekārtu pārvaldību, aizsardzību un pieejamību (atbilstoši konkrētā pakalpojuma plāna profilam). Izvēloties piedāvāto plānu, Tev nebūs jārisina nekādi jautājumi par kādas papildtehnoloģijas iegādi un integrēšanu esošajā risinājumā. Plāni ir pašpietiekami un pilnībā nosedz tipiskās moderna uzņēmuma vajadzības augstas tehnoloģiskās konkurences un GDPR laikmetāĪpaši liekot uzsvaru uz drošību, kopdarbu un “Strādā jebkur” konceptu. 

Kam domāts IT infrastruktūras piedāvājums “Cloud”?

Mobilais IT infrastruktūras piedāvājums domāts darbiniekiem, kuriem nav sava izdalīta datora, uz kura veikt ikdienas uzdevumus vai kuri savas biznesa funkcijas veic, izmantojot mobilās ierīces. Piemēram – telefonus vai planšetes. Mobilā darba vieta ir lietojama arī uz datoriem, bet tas nedrīkst būt konkrētam darbiniekam piešķirts dators. Mobilā darba vieta nodrošina nepieciešamas pamatfunkcijas, lai darbinieks varētu iekļauties darba grupu informācijas apritē, veikt viņam uzticētos uzdevumus un atskaitīties par uzdevumu izpildi. Šajā piedāvājumā nav iespējama ne biroja programmatūras lokāla instalācija, ne lietotāja gala iekārtas pārvaldība. Tai pat laikā tiek nodrošināta uzņēmumā pieņemto datu drošības standartu realizācija un GDPR atbilstības kontrole. 

Kam domāts IT infrastruktūras piedāvājums “Standart”?

Modernais IT infrastruktūras piedāvājums ir domāts pamatā jebkura uzņēmuma jebkuram darbiniekam, kas ikdienas uzdevumu izpildi veic uz sev piešķirta datora uzņēmumos, kuros visi IT servisi ir izvietoti mākonī. Šajā piedāvājuma plānā ir pieejama gan lietotāja gala iekārtu pārvaldība, gan lokāla biroja programmatūras instalācijaLietotājs var vienlaicīgi lietogan datoru, gan mobilās iekārtas. Visa IT pārvaldība un gala iekārtas darbības uzraudzība tiek veiktas attālināti. Lietotājs var strādāt jebkur gan tiešsaistē, gan arī bez pieejas Internet tīklam. 

Kam domāts IT infrastruktūras piedāvājums “Enterprise”?

Hibrīdais IT infrastruktūras piedāvājums domāts uzņēmumiem, kuri lieto gan mākonī izvietotus, gan lokāli uzņēmumā ieviestus IT servisus. Tiek nodrošināta centralizēta un visaptveroša uzņēmumā ieviesto drošības standartu ievērošana gan lokālo, gan mākoņos izvietoto IT resursu pieejamībai un lietošanai. Šī darba vieta ir universāla un paredz visu veidu IT lietošanas scenārijus. 

Kas ir iekļauts IT infrastruktūras piedāvājumā “Enterprise”?

Šajā piedāvājumā ietverta uzņēmuma IT risinājuma izveide mākonī un lietotāju iekārtu ieslēgšana jaunajā mākoņrisinājumā. Tipveida aprēķinā NAV IEKĻAUTI nekādi darbi, kas saistīti ar lokālās IT infrastruktūras sadaļas izveidi, uzlabošanu, pārbūvi. Jo gluži vienkārši mums par šo sadaļu pagaidām nav nekādas informācijas. Visi jautājumi, kas saistīti ar lokālo infrastruktūru, ir apspriežami klātienē un šeit pilnīgi noteikti vienmēr būs individuāls piedāvājums pasūtītajam darbam. Tai pat laikā jāuzsver, ka mākoņrisinājuma un gala iekārtu risinājumi šeit ir tikpat tipveidīgi kā abos pārējos darba vietu modeļos. 

Vai Jūs nepiedāvājat tipveida risinājumu BYOD darba vietām?

. Diemžēl nav viena universāla BYOD realizācijas scenārija. BYOD modelī ir virkne slēptu netehnisku izaicinājumu un tāpēc vajadzības/realizācija ir jāaplūko katrā gadījumā individuāli. Tāpēc tipveida risinājums netiek piedāvāts, bet individuāli vienmēr būs atrodams piemērots risinājums. 

Vai Jūs nepiedāvājat datoru nomu uzņēmumiem?

Protams  piedāvājamLai nesarežģītu galveno ziņu, šis pakalpojums pagaidām nav atspoguļots mūsu mājas lapā. Tomēr, ja Tevi tas interesē, droši jaunā un saņemsi sev piemērotāko piedāvājumu. 

Kas iekļauts apkalpošanas piedāvājumā?

Apkalpošanas piedāvājums sastāv no 2 atsevišķām daļām  apkalpošana mākoņpakalpojumiem un apkalpošana lietotāju gala iekārtām. Ar apkalpošanā iekļautajiem pakalpojumiem un to sniegšanas noteikumiem vislabāk ir iepazīties apkalpošanas plānu salīdzinājumā

Ko nozīmē – “drošības un atbilstības monitorings”?

ŠĪ pakalpojuma ietvaros mēs nodrošinām fizisku Tava uzņēmuma drošības un GDPR atbilstības notikumu galveno parametru uzraudzību reālā laika režīmā. Parādoties pazīmēm par iespējamu drošības incidentu, nekavējoties sazināmies ar Tevi un pieņemam mērus, lai minimizētu riskus datu drošībai un IT pakalpojumu pieejamībai, lokalizētu pašu incidentu un noskaidrotu faktiskos lietas apstākļus. 

Ko nozīmē – “pastiprināta drošība un atbilstība”?

Izvēloties iespēju “Pastiprināta drošība un atbilstība, papildus jau tā plašajam drošības tehnoloģiju klāstam Tavā risinājumā tiks iekļauta un ieviesta virkne papildus funkciju: 

  • Iespēja automātiski klasificēt datus pēc tā satura un attiecīgi reaģēt, ja klasificētie dati ceļo ārpus uzņēmuma pakalpojumiem vai iekārtām.  
  • Atklāt un aizsargāt uzņēmumu pret neapmierinātiem darbiniekiem, pirms viņi nodara kaitējumu. Sistēma uzrauga klasificētus dokumentus/e-pastus un lietotāju darbības ar tiem (piem. copy to USB/print/download/etc.) 
  • Nākamas paaudzes aizsardzības risinājums (EDR), kas spēj aizsargāt pret jaunu, pagaidām nezināmu ļaunprātīgu programmatūru. 
  • Atklāt un aizsargāt uzņēmumu pret izspiedējprogrammām (ransomware), izmantojot sarežģītu uzvedības analīzes tehnoloģiju. (arī pamata plānos ir iekļauta šādas aizsardzības pamatfunkcionalitāte, bet šeit ieklauti daudz gudrāki uzvedības atpazīšanas algoritmi) 
  • Iespēja atrast visas mākoņaplikācijas, ko lieto Tavi IT risinājuma lietotāji un attiecīgi reaģēt. (Ieslēgt monitoringu, DLP, Single Sign On vai bloķēt to, ja neatbilst drošības politikām). 
  • Atklāt un aizsargāt IT vidi pret kompromitētiem lietotāju kontiem. Sistēma novēro lietotāju ikdienas darbību un uzskata to pa normu. Parādoties lietotājam neraksturīgām darbībāmsistēma paziņos par atklāto anomāliju. 
  • Samazināt komunikācijas riskus, palīdzot atklāt, notvert un veikt koriģējošus pasākumus saistībā ar neatbilstošiem ziņojumiem jūsu organizācijā. 
  • Iespēja noliegt sazināties vai dalīties ar datiem ar kādu citu komandu jūsu organizācijā. 

 

Kāpēc vajadzīga IT infrastruktūras ieviešana? Vai tad šis pakalpojums nav lietošanai gatavs?

Protams, ka pakalpojums ir gatavs lietošanai – nav jāveic nekādas tehnoloģiju piegādes, nav jābūvē serveru sistēmas, kas to sniegs. Tomēr  jebkuru modernu IT pakalpojumu katrs uzņēmums lieto nedaudz savādāk un attiecīgi ir jāveic šī pakalpojuma konfigurācija atbilstoši konkrētā uzņēmuma vajadzībām. Daudzos gadījumos, pirms sākt lietot kādu IT pakalpojumu, tam ir jāpiegādā kaut kādi konkrētajā uzņēmumā unikāli izejas datiIr jāpārnes lietotāju dati no iepriekšējās IT infrastruktūras uz jauno. Visbeidzot  izvēlētie IT pakalpojumi ir jāuzstāda uz lietotāju gala iekārtām. Un protams – ir jānodrošina arī, kaut neliela, tomēr apmācība lietotajiem, kā strādāt ar jaunajiem IT pakalpojumiem. Šie visi uzdevumi kopā arī veido IT infrastruktūras ieviešanas projektu. Bez tā jaunas IT lietošanas uzsākšana nav iespējama. 

Kāpēc vajadzīga Dynamics 365 Business Central ieviešana? Kas tajā iekļauts?

Dynamics 365 Business Central ir IT pakalpojums, kas nodrošina uzņēmuma biznesa procesu pārvaldību. Ar tā palīdzību Tu kontrolēsi preču kustību noliktavās, pārvaldīsi rēķinu izrakstīšanu un to apmaksu, vadīsi iepirkumu procesus, vadīsi ražošanas procesus, veiksi finanšu uzskaiti, plānosi un kontrolēsi budžetus utt. Lai šāda apjoma un sarežģītības uzdevumu automatizēta veikšana konkrētajam uzņēmumam nepieciešamajā būtu iespējama, ir jāveic vesela rinda priekšdarbu. Ir jāveic risinājuma konfigurācija, kas atspoguļo uzņēmuma struktūru, darba organizāciju, produktu un pakalpojumu modeļus, ir jāievada sistēmā preču katalogi, sadarbības partneri, bankas, ir jāievada sākuma atlikumi, jānoskaņo kontu plāns un analītiskās uzskaites modelis un tā ir vēl tikai daļa, no veicamajiem darbiem. Vārdu sakot, pirms darbu uzsākšanas ir jāveic apjomīgs sistēmas konfigurēšanas un sākuma datu ievades darbs. Pēc tam ir jāveic visu procesu, procedūru un atskaišu testēšana, lietotāju apmācība. Kopumā visu šo darbu kopums aizņem ievērojami daudz laika un prasa augstu kompetenci ne tikai no risinājuma piegādātāja, bet arī no klienta darbiniekiem, kas tiks iesaistīti projektā. Kopumā visu šo pasākumu komplekss saucas ieviešanas projekts un bez tā uzsākt darbu ar jaunu ERP sistēmu nav iespējams. Ieviešanas kvalitāte nosaka top, vai risinājuma iegādē ieguldītie uzņēmuma līdzekļi dos labu atdevi, vai radīs nebeidzamu problēmu sēriju un paralizēs uzņēmuma darbu. Tāpēc pret ERP risinājuma ieviešanu ir jāizturas ļoti nopietni, to jāuztic pieredzējušiem profesionāļiem klientam pašam jābūt gatavam aktīvi iesaistīties procesā, nodrošinot nepieciešamo datu piegādi un apzinīgi mācoties lietot jauno sistēmu. 

Kā tiek realizēta drošība piedāvātajā IT risinājumā?

Datu drošība piedāvātajā risinājumā ir ļoti komplicēts un daudzšķautnains jautājums, kura iztirzāšanā būtu jāiesaistās vairākiem drošības tehnoloģiju speciālistiem vienlaicīgi. Tomēr ieskatam droši vien pietiks ar to, ka uzskaitīsim tikai vieglāk saprotamos drošības pasākumus, kas atkarībā no izvēlētā pakalpojuma, nodrošina aizsardzību gan pret ārējiem, gan iekšējiem apdraudējumiem. Visi dati tiek šifrēti gan glabājot, gan pārraidot. Pieeja datiem tiek nodrošināta, izmantojot daudzfaktoru autentifikāciju. Visas datu operācijas tiek auditētas. Datus iespējams kategorizēt un kontrolēt darbības ar datiem, atbilstoši datu kategorijai un lietotāja pielaidei. Lietotāju pieejas līmeņi, atļautās darbības, gala iekārtu lietošanas politikas, gala iekārtu drošības konfigurācijas – viss tiek kontrolēts centralizēti. Nepieciešamības gadījumā tiek nodrošināts reālā laika monitorings drošības notikumiem, kas ļauj nekavējoties izolēt un jebkuru klienta gala iekārtu un, ja to prasa apstākļi, nekavējoties attālināti dzēst visus datus, kas uz tās atradās. 

Piedāvātā risinājumu drošības līmeni apstiprina drošības un atbilstības sertifikāciju sarakstshttps://azure.microsoft.com/en-us/overview/trusted-cloud/compliance/. Jāpiezīmē, ka nav neviena konkurentu, kas spētu uzrādīt augstāku sertifikācijas un atbilstības līmeni par šo. 

GDPR gatavība – ko tas nozīmē?

GDPR gatavība ir tehnoloģiska dimensija, kas ir obligāta, lai varētu runāt par GDPR atbilstības ieviešanu, bet tas nav pietiekamais nosacījums. GDPR atbilstība ir tehnoloģisku, juridisku un organizatorisku pasākumu komplekssPar GDPR atbilstību varam runāt, ja uzņēmumā ir apzinātas un dokumentētas datu apstrādes sistēmas un procesi, ja datu apstrādi veic darbinieki, kas apmācīti personas datu aizsardzības jautājumos un veic šo apstrādi atbilstoši uzņēmuma datu apstrādes politikai. 

Bez tehnoloģiskās gatavības GDPR atbilstība mūsdienu apstākļos praktiski nav sasniedzama, bet pati par sevi šī tehnoloģiskā gatavība nerada GDPR atbilstību. 

Kā likums, praktiski neviena IT sistēma, kas bija gana laba un droša pirms GDPR regulas spēkā stāšanās, nav spējīga nodrošināt regulas prasībām atbilstošu funkcionalitāti. 

GDPR regula ir uzlikusi IT sistēmām veselu virkni pilnīgi jaunu, agrāk nebijušu prasību, kuras nav iespējams realizēt ar tiem līdzekļiem, kas bija pieejami agrāk. Mūsu piedāvājums ir izveidots tā, lai jebkuram uzņēmumam nodrošinātu adekvātu tehnoloģisko gatavību GDPR regulas atbilstības ieviešanai.